Poradenstvo

K spokojnosti zákazníka prispieva aj profesionálne poradenstvo, ktoré sa osvedčuje vo väčšine zákaziek, či už pri výbere typu markízy, spôsobu ukotvenia, výberu prípadných doplnkov alebo farby látky. Preskúmajú sa možnosti montáže, zameria predpokladaný tienený priestor a vykalkuluje cena.

V priebehu dohodnutého termínu sa pripraví tieniace zariadenie k montáži. Dlhodobé skúsenosti našich pracovníkov prispievajú k zvýšeniu efektivity a estetickosti tieniaceho zariadenia. Je možnosť aj fotografickej vizualizácie do konečnej podoby, čím sa uľahčuje rozhodnutie.

Táto služba sa vykonáva na mieste uskutočnenia zákazky a poskytujeme ju bezplatne na území celého Slovenska.

Najčastejšie otázky

Látky sú akrylové. Látka by mala byť vodoodolná, stálofarebná, mala by byť impregnovaná voči plesniam a samozrejme by mala obsahovať UV filtre. Samotná konštrukcia markíz sa vyznačuje tvrdosťou a ľahkou váhou, čo vyplýva z charakteru tieniaceho zariadenia. Konštrukcie tieniacich zariadení sú z hliníka a ľahkých tvrdených plastov. Neobsahujú žiadne škodlivé látky a dobre znášajú aj väčšie tepelné rozdiely. Hliníková konštrukcia môže byť vyhotovená vo viacerých farbách. Oceľový nosný profil napomáha k stabilite markízy.

Pri výbere markízy berieme do úvahy rozmer priestoru, ktorý potrebujeme prekryť. Podľa toho sa rozhodujeme aký typ markízy je vhodný. Bežné výsuvné markízy sa robia do výsuvu 350 centimetrov. Pri väčšom výsuve je už vhodné, keď sa markíza kotví do pevného betónového základu, pre jej lepšiu stabilitu. Ak je potrebný väčší výsuv, potom sa montujú pergoly, ktoré majú pevnú a stálu konštrukciu. Tie sú najviac odolné voči poveternostným vplyvom. Čo sa týka šírky markízy, robí sa na mieru. Maximálne šírky sú 10 až 12 metrov. Výsuvné markízy sú ovládané ručne, no na želanie zákazníka je možné markízu motorizovať. Jednoznačne sa odporúčajú motory s možnosťou ručného ovládania, takže v prípade výpadku elektriky je možnosť ručného zvinutia. Pri motorickom ovládaní je možnosť výberu doplnkom akými sú veterný senzor, veterný senzor spojený so svetelným, diaľkový ovládač. Veterný senzor chráni markízu pred silnejším vetrom. Svetelný senzor samočinne spustí vysunutie markízy v prípade, keď slnko svieti intenzívnejšie. Obidva senzory sa nastavujú podľa potrieb a lokalizácie zatieneného priestoru. Elektrické ovládanie je potrebné v prípade výberu senzorov. Konštrukčné pergoly sa nemotorizujú.

Záleží od náročnosti zákazníka. Ovládanie neovplyvňuje životnosť markízy. Iba ak by sme brali do úvahy vietor, ktorý keď dosahuje vysokú rýchlosť môže poškodiť markízu.

Markíza sa napája na 220V, potrebný je trojžilový alebo štvoržilový kábel a forma vývodu elektriny. Motor sa ovláda buď na vypínač alebo na diaľkové ovládanie. Zapájať motor by mal odborník.

Elektronika sa pohybuje od 195 €. Záleží to aj od veľkosti markízy a od náročnosti zákazníka.

Najlepšie je, keď sa markíza robí presne na mieru. Máme skúsenosti, že niekedy aj 10-centimetrová chyba môže spôsobiť nepríjemnosti. Zásady navrhovania typu markízy sú: 1. veľkosť priestoru, 2. lokalizácia, 3. účel 4. náročnosť zákazníka.

Markízy sa neustále vylepšujú, či už dizajnovo alebo kvalitatívne. Naša firma ponúka až 3 úrovne kvality markíz. Záleží len na tom, ako sa rozhodne zákazník. Ale vždy platí: „Za kvalitu sa platí viac, ale platíte raz.“ Aktuálnou novinkou je tienenie na 4 ročné obdobia, ktorá znesie 50 cm snehu a rýchlosť vetra do 100 km za hodinu.

Látka markízy sa čistí jemnou mäkkou kefkou, prípadne čistou vodou bez pridania chemických čistiacich prostriedkov. Pri ich použití hrozí strata kvality látky, strata impregnácie proti vode a plesniam a poškodenia UV filtrovej ochrany. Látka sa nesmie žehliť, nesmie sa prať v práčke ani čistiť chemicky!

Našim zákazníkom ponúkame úhradu aj cez splátkový systém Quatro. 

Stále sa vynímajúcejšou črtou moderného človeka je snaha o dokonalé bývanie, vlastné pohodlie a imidž. Ak je táto snaha pretkaná aj starostlivosťou o zdravie, výsledný efekt sa násobí. Moderný človek vie, že ozónová vrstva slabne, pozná účinky a silu UV žiarenia. Toto poznanie a snaha o pohodlie ho nútia pohodlne sa chrániť.

A preto tieniaca technika!

Negatívny vplyv slnečného žiarenia sa prejavuje nielen na človeku, ale aj na zariadení interiérov. Jedná sa o presklené terasy, lodžie, výklady, resp. presklené interiéry a ich vonkajšie časti. Obyčajné sklo toto žiarenie nezachytáva. UV žiarenie mení vnútornú štruktúru niektorých materiálov a menej farebne stále predmety sa znehodnocujú.

Slnečné žiarenie UV môže vyvolať akútne a chronické poškodenie kože a to nielen pri pobyte na otvorenom slnku bez UV ochrany. Chronické poškodenia kože sa čím ďalej, tým viac vyskytujú u prevažnej väčšiny ľudí v našom podnebnom pásme.