Poradenstvo
K spokojnosti zákazníka prispieva aj profesionálne poradenstvo, ktoré sa osvedčuje vo väčšine zákaziek, či už pri výbere typu markízy, spôsobu ukotvenia, výberu prípadných doplnkov alebo farby látky. Preskúmajú sa možnosti montáže, zameria predpokladaný tienený priestor a vykalkuluje cena.
V priebehu dohodnutého termínu sa pripraví tieniace zariadenie k montáži. Dlhodobé skúsenosti našich pracovníkov prispievajú k zvýšeniu efektivity a estetickosti tieniaceho zariadenia. Je možnosť aj fotografickej vizualizácie do konečnej podoby, čím sa uľahčuje rozhodnutie.
Táto služba sa vykonáva na mieste uskutočnenia zákazky a poskytujeme ju bezplatne na území celého Slovenska.
Najčastejšie otázky
Látky sú akrylové. Látka by mala byť vodoodolná, stálofarebná, mala by byť impregnovaná voči plesniam a samozrejme by mala obsahovať UV filtre. Samotná konštrukcia markíz sa vyznačuje tvrdosťou a ľahkou váhou, čo vyplýva z charakteru tieniaceho zariadenia. Konštrukcie tieniacich zariadení sú z hliníka a ľahkých tvrdených plastov. Neobsahujú žiadne škodlivé látky a dobre znášajú aj väčšie tepelné rozdiely. Hliníková konštrukcia môže byť vyhotovená vo viacerých farbách. Oceľový nosný profil napomáha k stabilite markízy.
Najlepšie je, keď sa markíza robí presne na mieru. Máme skúsenosti, že niekedy aj 10-centimetrová chyba môže spôsobiť nepríjemnosti. Zásady navrhovania typu markízy sú: 1. veľkosť priestoru, 2. lokalizácia, 3. účel 4. náročnosť zákazníka.
Stále sa vynímajúcejšou črtou moderného človeka je snaha o dokonalé bývanie, vlastné pohodlie a imidž. Ak je táto snaha pretkaná aj starostlivosťou o zdravie, výsledný efekt sa násobí. Moderný človek vie, že ozónová vrstva slabne, pozná účinky a silu UV žiarenia. Toto poznanie a snaha o pohodlie ho nútia pohodlne sa chrániť.
A preto tieniaca technika!
Negatívny vplyv slnečného žiarenia sa prejavuje nielen na človeku, ale aj na zariadení interiérov. Jedná sa o presklené terasy, lodžie, výklady, resp. presklené interiéry a ich vonkajšie časti. Obyčajné sklo toto žiarenie nezachytáva. UV žiarenie mení vnútornú štruktúru niektorých materiálov a menej farebne stále predmety sa znehodnocujú.
Slnečné žiarenie UV môže vyvolať akútne a chronické poškodenie kože a to nielen pri pobyte na otvorenom slnku bez UV ochrany. Chronické poškodenia kože sa čím ďalej, tým viac vyskytujú u prevažnej väčšiny ľudí v našom podnebnom pásme.